Audio a video

Již od založení se společnost Orange controls zaměřila kromě dodávek řídících systémů také na návrh a instalaci audio a video techniky. Jedním z důvodů byla vysoká míra provázanosti řídících systémů a audio a video zařízení, dalším pak dlouholeté zkušenosti z obou oborů a možnost nabídnout zákazníkovi co nejkomplexnější služby. Z historického hlediska totiž řídící systémy AMX i CUE sloužily hlavně pro jednoduché ovládání AV techniky a prostředí pro zajištění maximálního komfortu při prezentacích, přednáškách, v muzejních expozicích apod. S postupem času se však tyto systém staly komplexnější a již desítky let se využívají pro integrované ovládání všech technologií budov a domů. Na rozdíl od ostatních výrobců však stále umožňují komfortně ovládat jak celý dům, tak audio a video techniku.

Nejčastěji navrhovaná a dodávaná audio a video technika:

  • zobrazovače, televize, projektory
  • centrální distribuce audio a video 
  • ozvučení (reproduktory, AV zesilovače a receivery)
  • domácí kina
  • zónové ozvučení
  • přehrávače AV (CD, DVD a BluRay playery)
  • multimediální centra pro přehrávání filmů, DVD, BD, fotek a hudby
  • centrální úložiště pro ukládání multimediálních dat
  • Hi-Fi a Highend komponenty pro audio a video

Ukázky použití

Nejde však pouze o ovládání AV techniky, ale také o distribuci zvuku a obrazu k jednotlivým televizím nebo lokálnímu a zónovému ozvučení. S příchodem Full HD rozlišení tak u klientů kromě vhodných zobrazovačů řešíme i čím dál oblíbenější multimediální přehrávače, které prostřednictvím počítačové sítě přehrávají filmy a hudbu z centrálního úložiště. Narozdíl od mnoha jiných systému u nás stačí pouze vybrat film, který chcete sledovat a o zbytek se postará váš "chytrý pomocník".

Pro návrh a dodávky audio a video techniky využíváme produkty desítek světových výrobců a zákazník si může vybrat z několika kvalitativních tříd podle toho, která mu vyhovuje. Mezi nejčastěji dodávané produkty patří televizory od společností Loewe, Metz, Sharp, Panasonic, Samsung a Sony, projektory pro domácí kina značek Mitsubishi, Panasonic a JVC. U ozvučení je samozřejmě škála produktů mnohem širší, ale s ohledem na naše zkušenosti a spokojenost zákazníků preferujeme hlavně produkty od společností Bowers & Wilkins, Denon, Martin Logan, Cabasse, KEF, Arcam, Tannoy, Canton, Pioneer, Bose a mnoho dalších. Pro čím dál častější dodávky zónového ozvučení to jsou pak hlavně systémy od společností AMX, Extron, NUVO, MOSE, Linn a další.

Simple Control for Everyone
Orange controls