Byty

V dnešní době spěchu si člověk začíná cenit pohodlí víc než kdy jindy a tak automatizované systémy pronikají větší měrou i do domácností, kde se starají o pohodlí a bezpečí obyvatel. Domy kde má elektronika na starosti veškeré vybavení a automaticky ovládá zařízení si získaly označení SMART HOUSE. V takových domech nebo bytech se řídící systém stará nejen o zábavu, bezpečí a komfort ovládání, ale také zajišťuje úsporu energií, regulaci vytápění, hlídá zavřená okna, ovládá osvětlení, žaluzie, multimedia, domácí kino, ozvučení v celém domě a ostatní prvky, které většina uživatelů musí ovládat jednotlivě a ručně.

Obyvatel takového bytu má pak možnost pohodlně řídit celý prostor z přehledného dotykového displeje a při odjezdu na dovolenou nemusí pročítat manuály aby si vzpomněl jak se jednotlivé technologie nastavují nebo přemýšlet nad tím zda vypnul všechny spotřebiče. Díky integrovanému ovládání získáte nejen komfortnější bydlení, ale ušetříte interiér nevzhledných kabelů, ovladačů a techniky jako jsou prvky domácích kin, zesilovače, reproduktory, protože zařízení mohou být umístěna skrytě a nerušit vzhled a uspořádání místností.

Nejčastěji integrované technologie

 • osvětlení
 • žaluzie
 • elektrické ovládání oken
 • měření a regulace (topení, vzduchotechnika, chlazení apod.)
 • zabezpečovací a protipožární systém
 • kamerový systém
 • domácí vrátný včetně vstupních systémů
 • sauna
 • domácí spotřebiče vč. využívání nižších energetických tarifů
 • ozvučení a audio a video rozvody
 • TV, projekce, domácí kino apod.
 • multimediální přehrávače a mediacentra
 • GSM brána

Ukázky použití

Dotykový display je centrální část umožňující uživateli kontrolu nad celým bytem jednoduše, rychle a z jednoho místa. Displeje jsou provedeny v několika variantách tak aby uspokojily požadavky každého klienta, a jsou plně programovatelné včetně grafického vzhledu. Kromě bezdrátové verze určené pro přenášení v rámci místnosti se vyrábějí také v provedení pro položení na stůl nebo pevnou montáž na zeď. Samozřejmostí je několik velikostí panelů s úhlopříčkou obrazovky od 3,5“ až po 19“ a výběr z několika typů materiálů, z nichž velmi populární jsou panely vyrobené z kombinace ušlechtilé broušené nerez oceli a dřeva nebo plastu. V dnešní době je samozřejmostí využití tabletů a chytrých telefonů, takže se investor může rozhodnout, který způsob ovládání je mu bližší.

Zásluhou řídícího systému není nutné kontrolovat před odchodem, zda jsou spotřebiče vypnuté, nesvítí-li někde světla, nehraje hudba a měnit nastavení vytápění. Uživatel na dotykovém displeji pouze nastaví dobu návratu. Systém zajistí přechod bytu do úsporného režimu a před návratem rodiny vše uvede zpět do běžného stavu. Řídící systém je většinou napojen na zabezpečovací zařízení, které se automaticky po odchodu uvede do provozu a může případně simulovat přítomnost obyvatel. Systémy je možné ovládat na dálku přes SMS nebo internet a není tedy problém změnit dobu návratu kdykoliv. Další možností využití je připojení na elektronického vrátného nebo kamerový systém. Uživatel pak snadno zjistí kdo stojí u vchodu aniž by musel opustit místnost a stiskem tlačítka na displeji návštěvě otevře.

Možnosti řídících systémů jsou ale daleko širší a proto nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám představíme všechny výhody a možnosti integrace. Takto vybavit lze každý objekt a začlenit zařízení mnoha výrobců, nicméně je vhodné připravit elektroinstalaci a další technologie pro řídící systém. Proto je vhodné, když zájemce začne spolupracovat s naší společností dříve, než dokončí stavbu nebo rekonstrukci. Vznikne tak dostatek času zpracovat projektovou dokumentaci a připravit potřebnou kabeláž a techniku ve fázi stavby a předejít tak zbytečným výdajům.

Simple Control for Everyone
Orange controls